top of page

1. Прізвище, ім'я, по батькові Шаповал Марина Іванівна

2. Дата народження 02 лютого 1971 року

3. Місце народження сел.Орілька Лозівського району Харківської області

4. Посада і місце роботи Заступник директора з виховної роботи, вчитель української мови та літератури Орільського навчально-виховного комплексу

5. Педагогічний стаж 28 років

6. Категорія І (перша)

7. Освіта Вища, Харківський педагогогічний університет ім.Г.С.Сковороди

8. Провідна методична тема  Створення ефективного виховного простору на засадах патріотичного виховання як умова самодостатнього розвитку особистості учня

9. Досягнення, нагороди

2014 рік Грамота департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації за сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління;

                                                       

2014 рік

Грамота Лозівської райдержадміністрації, Лозівської районної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Лозівського   району;

 

2015 рік

Диплом ІІІ ступеня ХХІІ обласної виставки-презентації педагогічних ідей та  технологій

 

Я навчаю і учнів своїх, і дитину:

«Прихиляйтесь до щирих і добрих людей» .

Я ніколи не зрадила друзів своїх. 

І радію, і тішусь, й молюся за них.

Я знаходила щось у житті і губила,

Розправляла розтрощені долею крила.

Намагаюся жити і так працювати,

Щоб і недруг міг добреє слово сказати.

Я навчатиму й далі дітей,

Щоб горнулись до світлих порядних людей,

І вдивлялись у себе, плекали надії,

У розумних учились не губити надії.

 

Моє покликання

Настає час, коли перед кожною людиною постає питання: ким я стану? Яку оберу професію? Я з дитинства мріяла стати учителем української мови та літератури. І моя мрія здійснилася. Школа стала для мене моїм життям, а учні - моїми дітьми.

За роки роботи в школі виникали труднощі…А хіба у повсякденному житті їх не буває? Щоразу доводиться зіштовхуватися з проблемами, і щоразу вони різні. Нові проблеми – нові пошуки. З радістю й гордістю хочу відзначити те, що нові пошуки в педагогічній діяльності здійснюються в тісній співпраці з колегами , дітьми та їх батьками .

Я люблю красу вчительської натхненної праці. А творчий пошук - це яскраві хвилини учительського життя. Саме діти стають моїми найкращими помічниками , натхненням, джерелом сили й радості.

Завтра буде новий шкільний день. Я переступлю поріг рідної школи, де будуть лунати дзвінкі голоси дітей, і від моєї любові й поваги розкриватимуться дитячі серця. 

Провідна ідея мого досвіду виховної роботи з учнями збігається з давньогрецьким висловом «Учні – це не чаша, яку треба заповнити, а факел, який треба запалити».

 

У сучасних умовах необхідно дійти до кожного учня, створити кожному умови для розвитку індивідуальних здібностей, сформувати в дитини потребу до самовираження. Дитина хоче бути значною, соціально самостверджуватися, тому основним виховним завданням - вважаю реалізацію особистісно - орієнтованого підходу до виховання. Мій педагогічний девіз: «Люби, твори, прощай!». Я твердо вірю в силу виховання, яка складається з дуже простих компонентів: любові до дітей, слова вчителя, справедливості, здатності прощати дитину, доброти. Учитель - учень - єдина духовна спільнота, а життєвий шлях дитини - шлях радості. Головне в моїй роботі - виховання учня як особистості. І в це поняття я вкладаю духовну збагаченість, широкий світогляд, ерудицію, товариськість, здатність впливати на рішення й діяльність колективу. Вважаю, що заступник директора з виховної роботи  повинен бути професіоналом. Він повинен уміти ставити себе поряд із колегами та дітьми в діяльності. Саме він повинен допомогти повірити у свої сили, створити ситуації успіху.

Шаповал Марина Іванівна

bottom of page